Thursday, January 16, 2014

Līgava ieiet slēgtā telpā ar vairākiem pavadoņiem, sagaida līgavaini ar viņa pavadoņiem, un līgavain

Ebreju kāzu tradīcijas | Agates Lūses Kāzu Konsultācijas
Tagad blake lively wedding es mēģināšu darīt kaut ko neiespējamu aprakstīšu dažas no ebreju kāzu tradīcijām. Vismaz mēģināšu kādu ieskatu blake lively wedding dot. Ja kāds velēsies kaut ko iebilst vai piebilst, tad laipni lūdzu, jo, ja pats neesi ebrejs, tad daudz ko saproti tikai virspusēji. Esmu rīkojusi diezgan blake lively wedding daudz ebreju kāzas, bet katru reizi esmu skatījusies uz visu kā uz lielu brīnumu un katru reizi esmu atradusi kaut ko pilnīgi jaunu, aizraujošu un nesaprotamu. Vienmēr gan ir paveicies blake lively wedding ar Rabīniem. blake lively wedding Viņi kā labi skolotāji apstājas savā ceremonijā un izskaidro kāzu viesiem, kāpēc viņi dara to vai citu lietu. Fascinējoši ir raudzīties kā 21. gadsimtā ļaudis ievēro daudzas gadu tūkstošiem senas tradīcijas, blake lively wedding kuras ir attīstījušās cieši blakus kristiešu laulību ceremonijām.
Ebreju dzīve un tradīcijas tiek regulētas Ebreju likumā ( Halakhah ), taču viss ir atkarīgs no tā, no kuras puses nāk konkrētās ģimenes. Kāzas būtiski atšķirsies vai ebreju ģimene ir cēlusies no Austrumeiropas vai no Ibērijas pussalas. Tāpat ir svarīgi, cik reliģiski konservatīva ir ģimene un pie kura reliģijas atzara viņi pieder. Tātad, viena tradīcija var tikt ievērota, bet cita nē.
Pēc Ebreju likuma, vīrs sievu var iegūt trīs veidos ar naudu, ar kontraktu (Ketubah ) vai seksuālā ceļā. Normālos apstākļos visi trīs noteikumi tiek nodrošināti, bet pēc likuma pilnīgi pietiek ar vienu, lai laulība būtu likumīga. Lai gan viens no veidiem, kā iegūt sievu, ir nauda, tomēr sieva nav verdzene vai lieta, un tāpēc naudas lielums ir ļoti simbolisks un parasti blake lively wedding tiek aizstāts ar gredzenu, kuru vīrs dod sievai. Jebkurā gadījumā tiek uzsvērts, ka vīrietis var iegūt sievu, tikai ar viņas pašas piekrišanu.
Nedēļu pirms kāzām līgava blake lively wedding un līgavainis sava starpā nesatiekas. Gan līgava, gan līgavainis drīkst iziet no mājas tikai ar pavadoni. Visas šīs nedēļas garumā notiek dažādas svinības, lai godinātu laulības kā tādas un lai godinātu vecākus. Dažās valstīs divas dienas pirms kāzām gan līgava, gan līgavainis ģērbjas sērās, lai sērotu par aiziešanu no ģimenes. Tiek veiktas dažādas attīrīšanās procedūras: dažādas vannošanās blake lively wedding un mazgāšanās, matu griešana un tā tālāk. Kāzu dienā līgava un līgavainis gavē.
Līgavu pavada viņas ģimene un draugi, tieši tāpat arī līgavaini. Tajā pašā laikā var būt arī tā, ka tēvs vai cits tuvs radinieks pavada līgavu līdz ceremonijai. Dažviet līgavas vecākiem ir jāpaliek mājā, lai sērotu par meitas aiziešanu no ģimenes. Tradicionāli bija ielūgt visus cilvēkus, kuri dzīvoja blake lively wedding konkrētajā apdzīvotajā vietā. Mūsdienās, protams, rietumu kultūra ir ietekmējusi ceremoniju un esmu redzējusi visdažādākos risinājumus tam, kurš pavada līgavu un līgavaini uz ceremoniju un kādi viesi tiek ielūgti. Pārsvarā visās ebreju kāzās viesi sēž sadalīti sievietes ailes vienā pusē, vīrieši otrā. Esmu risinājusi šo sēdēšanu arī pa visam netradicionāli, Chuppha (skatīt zemāk) tika izvietota zāles centrā un vienā telpas pusē sēdēja vīrieši, bet otrā sievietes, ejot iekšā zālē pa divām atsevišķām durvīm. Ja esat pirmo reizi šādās kāzās, esat uzmanīgi, jo var sanākt blake lively wedding neveikli, ja nezināt, kur jāiet.
Te nu atkal realitāte atšķiras no tradīcijas, bet esmu redzējusi dažādas šo likumu interpretācijas. Jo reliģiskāka ceremonija, jo vairāk sēras tiek demonstrētas apģērbā. Tam ir dziļš reliģisks pamatojums saistībā ar sērām par Jeruzalemes tempļa bojāeju, kuru es šeit neņemos aprakstīt.
Daudzviet līgavainim mugurā tiek vilkts halāts blake lively wedding ( kittel) blake lively wedding un uz pieres tiek uzlikti pelni, savukārt līgavai ārējā apģērbā nedrīkst būt zelta un sudraba ielaidumi, daudzos gadījumos līgavai galvā ir miršu vainags….bet…..tā ir teorija.
Praksē tiek apvienoti dažādi reliģiski aksesuāri ar balto kleitu un līgavaiņa formālo uzvalku. Līgavainim tiek uzlikta jauna lūgšanu šalle. Visi vīriešu kārtas kāzu dalībnieki uzliek galvā mazu cepurīti ( kippa ), ieskaitot muzikantus un citu apkalpojošo personālu. Sievietēm nav uzstājīga prasība apsegt galvu, bet tas ir atkarīgs no tā, cik reliģioza ir ģimene.
Viens procesijas zars sākas līgavaiņa mājā, otrs līgavas mājā. Tur, kur procesija satiekas, blake lively wedding notiek precības. Līgavaini pa aili pavada abi vecāki, līgavu savukārt abi līgavas vecāki. Tradicionāli pirmais pa aili noiet rabīns, tad līgavainis ar vecākiem, līgavaiņa vedēji, līgavas māsas, puķu meitene un tad līgava ar abiem saviem vecākiem.
Līgava ieiet slēgtā telpā ar vairākiem pavadoņiem, sagaida līgavaini ar viņa pavadoņiem, un līgavainis apliecina, ka tā ir īstā līgava, blake lively wedding kuru viņš ir vēlējies precēt. Šī tradīcija cēlusies no Vecās derības stāsta blake lively wedding par Jēkabu, kurš gribēja apprecēt Rakeli, bet viņas tēvam bija vecāka neprecēta meita Lea un to vajadzēja izprecināt pirmo. Tā kā līgava bija apsegta ar plīvuru, tad Jēkabs viņu neredzēja un apprecēja neīsto līgavu. Savukārt otrs stāsts par Izāku un viņa precībām ar Rebeku. Tajā līgava apsedza sevi ar necaurredzamu plīvuru, tādejādi simbolizējot savu kautrību un nevainību. Bedeke

No comments:

Post a Comment